PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=571310}

Hell

5,3 7 847
ocen
5,3 10 1 7847
5,3 3
oceny krytyków
Hell
powrót do forum filmu Hell

Kino postapokaliptyczne, bogato czerpiące z klasyków gatunku (trop podstawowy: "Mad Max"), wyraźnie niskobudżetowe, ale zrealizowane na naprawdę przyzwoitym poziomie. Przy małym nakładzie środków twórcom udało się wykreować sugestywną atmosferę i utrzymać widza (tj. mnie) w napięciu. Oczywiście, to tylko zlepek motywów znanych z masy innych obrazów (poza "Maxem" mamy jeszcze chociażby "Teksańską", a co za tym idzie - mnóstwo pochodnych), ale podany w atrakcyjnej, zgrzebnej formie. Słabo wypada jedynie nazbyt hollywoodzki finał, ale cała reszta w zasadzie bez większego zarzutu. Błędy logiczne są, ale raczej drobne, bo - czym byłem zaskoczony - o większość szczegółów zadbano. Nie jest to może film do którego będzie się wracać po wiele razy, ale te półtorej godziny spędziłem w naprawdę przyjemnej atmosferze. I nie pier.dolcie za przeproszeniem, że "be" bo film niemiecki - jak Polacy nauczą się tak kręcić filmy rozrywkowe, to będziecie mogli narzekać na swoich sąsiadów. Na razie możecie im co najwyżej pastować buty, i pewnie dłuuugo tak pozostanie.

Caligula

Zgadzam się z Twoją opinią. Zresztą nie pierwszy raz wpadam na taką krótką recenzję napisaną przez Ciebie i przyznam, że zawsze mnie takowa zaciekawi.
Ten film postanowiłam obejrzeć ze względu na muzykę. Jednak błędnie wczytałam się w opis i Depeche Mode się nie doczekałam. Żałować jednak nie żałuję, bo jako całość film ogląda się przyjemnie.

ocenił(a) film na 7
Caligula

Zgadzam się z opinią. Trzymał w napięciu, nie nudził. Dobrze zagrany. Mnie jeszcze przypominał klimatem "Wrecked" z Adrienem Brody. Zupełnie nie przeszkadza mi, że to film niemiecki. W dodatku oglądałam go z rosyjskim dubbingiem!:D aż mi się podstawówka przypomniała ;)

ocenił(a) film na 6
Caligula

I ja zgadzam się z Twoją opinią. Względnie dobry film.

ocenił(a) film na 4
Caligula

Możecie? To Ty nie Polak?

I od kiedy jak się czegoś nie umie to nie można krytykować? Dlaczego temu filmowi dałeś tylko 6, jesteś w stanie nakręcić na 7?

ocenił(a) film na 4
Caligula

film porządnie nakręcony to fakt, trzyma w napięciu to trochę przesada, ale do oglądałem do końca ;) ... ale nie zgadzam się, że błędów było niewiele ... bo było ich sporo, techniczne wykształcenie trochę przeszkadza czasami w oglądaniu takich filmów, bo gdyby nie to pewnie dałbym z 6 :) ...

ocenił(a) film na 4
Caligula

Mi jedynie w filmie nie pasowało dłużenie się niektórych scen - fakt film powinien trzymać w napięciu, ale nie aż tak

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones