PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124255}

Edukatorzy

Die Fetten Jahre Sind Vorbei
7,2 8 661
ocen
7,2 10 1 8661
6,8 4
oceny krytyków
Edukatorzy
powrót do forum filmu Edukatorzy

Ten tekst nasunął mi się po obejrzeniu "Edukatorów".
"Jeśli do trzydziestki nie jesteś lewakiem - nie masz serca.Jeśli po trzydziestce nadal jesteś lewakiem - brak ci rozumu". To jeden z lepszych tekstów jakie słyszałem. Idealnie ukazuje niemożność porozumienia się pokoleń.
Na świecie trzeba ludzi z pasją, żeby swoją liczbą równoważyli tych wszystkich, którzy zadowalają się herbatką przed tv. Ilu z nas nie chciałoby przeżyć tego samego co bohaterowie. Oczywiście nie mówię tu o tych po trzydziestce. Dla większości z nich nie ma nadzieji

pocoz

Czy jednak podobni edukatorzy przed trzydziestką nie tworzyli czerwonej gwardii w Chinach i w zapale nie dokonywali innego dosłownego postawienia świata na głowie już nie tylko samych mebli.

Mamy tu taką pogarde dla zwykłego życia z herbatką przy TV tylko czy świat edukatorów będzie lepszy ? Większośc ludzi chce żyć tak zwyczajnie bez rewolucji i chyba w tym pozornie zwykłym życiu znajdziemy więcej szczęścią niż w pogoni za ideałami ...

Najwięcej zła czynią bowiem idealiści a nie zimni pragmatycy.

Adi_3

"Najwięcej zła czynią bowiem idealiści a nie zimni pragmatycy."

Z tym bywa różnie, czasem bierność może być również złem.

ocenił(a) film na 7
Kele_Hottie_mmmm

Fajny ten Twój Kele. I fajnie, że woli chłopców, szkoda tylko, że nie takicj jak ja. ;-)

Kele_Hottie_mmmm

Edmund Burke napisał, że "Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" ale jednak bierność sama w sobie nie jest złem a raczej na nie przyzwoleniem.

Tylko działania edukatorów są jakimś arbitralnym posługiwaniem się ideałami, które wielu ludzi może odrzucać i ma takie prawo.

Czy wrzucenie człowiekowi porcelanowych figurek do klopa czy kanapy do basenu czemuś służy. Bohaterka mówi zróbmy coś ekstra muszę się wyładować. Mają za dużo pieniędzy stwierdza ten młody człowiek a przecież gdyby poznał drogi tych ludzi może byłoby mu wstyd.

W zasadzie to czym oni się różnią od czerwonej gwardii ? Nie używają jeszcze brutalnie przemocy i nie są pozbawieni skrupułów. Na razie...

Mają usprawiedliwienie bo gdzieś tam w Azji południowo-wschodniej są biedni ludzie ? Bo temu czy innemu jest źle tylko właśnie tam ludzie zetknęli się z innymi edukatorami jak Pol Pot czy Ho Chi Minh.

Oni nie zadają sobie pytania czy ci, którym się udało jakoś temu szczęsciu nie pomogli nie przeczytali kilku książek więcej nie zachowali w sobie jakiejś pasji i w końcu co będzie gdy ich zabraknie.

Jeśłi wzorem nie jest Ludwig Erhard a są różni kretyni obok czerwonych sztandarów to pytam czego nauczą nowi edukatorzy ?

Dla mnie ten film i jego odbiór w Niemczech jest przykładem totalnego zlewacenia elit i jeszcze większej ignorancji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones