PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124255}

Edukatorzy

Die Fetten Jahre Sind Vorbei
7,2 8 656
ocen
7,2 10 1 8656
6,8 4
oceny krytyków
Edukatorzy
powrót do forum filmu Edukatorzy

8/10 sentyment

ocenił(a) film na 8

Austriacko - niemiecki produkcje chyba nigdy nie zawodzą. Zdecydowanie polecam. Film z klimatem, zahaczający o kino alternatywne. Świetnie wykreowane postacie; realizm, naturalizm = dobra fabuła. Z góry biore wszystko co niemieckie/austriackie. Sentyment.

drwal000

Ja też mam fioła na punckie niemieckich produkcji.Przez przypadek trafiłam kiedyś na ten film w TVP i tak mnie wciągnął,że obejrzałam do końca.Trąca trochę kinem amatorskim,ale właśnie to najbardziej mnie ujęło.Niebanalna tematyka..nigdy wcześniej z czymś podobnym się nie spotkałam.Do tego świetne role..Julia Jentsch i Daniel Brühl:)

ocenił(a) film na 8
avosette

A ja trafiłam na trafiłam na ten film zupełnie nieprzypadkowo - bo tak jak Wy kocham niemieckie kino. Po "Eksperymencie" i "Good bye, Lenin" poluję na kolejne niemieckie produkcje.
Czy znacie również inne niemieckie filmy godne uwagi? Ostatnio trochę się pod tym względem opuściłam i ostatni niemiecki film, który widziałam to "Biała wstążka".
Wystawiłam taką samą ocenę co autor wątku - nie dałam maksa, bo jednak motyw, że chłopak podrywa dziewczynę swojego kumpla, wszystko się wydaje, a oni mimo to żyją dalej w zgodzie jest w moim przekonaniu trochę naciągany. :)

Monaco_filmweb

Polecam Ci 2 filmy niemieckie z Danielem Brühlem,m.in. : "Das weisse Rauschen" oraz " Was nützt die Liebe in Gedanken"-Miłość w myślach. Wart obejrzenia jest również " Das Leben der anderen" - Życie na podsłuchu. Może lepiej wypiszę w punktach pozostałe moje ulubione niemieckie filmy:D
1.Der Himmel über Berlin/Niebo nad Berlinem
2.Anonyma - eine Frau in Berlin/ Anonyma - kobieta w Berlinie
3.Leila i Nick
4.Lola rennt/Biegnij Lola,biegnij
5.My dzieci z dworca Zoo
6.Pianistka
7.Requiem
8.Der Untergang - Upadek
9.Fałszerze
10.M-morderca

Jak coś mi się jeszcze przypomni,to dopiszę:)

ocenił(a) film na 8
avosette

Cześć z nich oglądałam i bardzo mi się podobały, także tym bardziej jestem ciekawa pozostałych wymienionych przez Ciebie i od razu po Sylwestrze wezmę się za ich wyszukiwanie. Dziękuję! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones